Obraz Magdalena Stokłosa
Podsumowanie III Ogólnopolskich Dni Innowacji w Dydaktyce
Magdalena Stokłosa w dniu Friday, 30 May 2014, 1:29 PM napisał(a)
 

27 maja na konferencji odbywającej się w ramach III Ogólnopolskich Dni Innowacji w Dydaktyce gościliśmy w WSE dyrektorów, nauczycieli i osoby związane z edukacją. Podczas prelekcji zostały omówione innowacyjne programy nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych wypracowane i wdrażane w ramach prowadzonego przez uczelnię projektu „Kształcenie Pełne Wyobraźni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Przybyli do nas również autorzy podręcznika dla nauczycieli: Pani Sabina Furgoł i Pan Lechosław Hojnacki, którzy opowiadali o sposobach realizacji projektu interdyscyplinarnego w szkołach ponadgimnazjalnych. Na końcu prorektor WSE, dr Błażej Sajduk opowiadał o dostosowaniu metod nauczania do współczesnych uczniów. Po konferencji odbyły się warsztaty z wykorzystania w dydaktyce i administrowania platformy Moodle.

dr Joanna Lubecka, opiekun programowy przedmiotu Historia i społeczeństwo, Przywitanie Gości oraz wprowadzenie dotyczące projektu "Kształcenie Pełne Wyobraźni"

 

Grzegorz Szymanowski, Innowacyjność programów i wybranych scenariuszy projektu "Kształcenie Pełne Wyobraźni"

 

Agnieszka Proszek, Nauczanie Przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych

 

 

Jacek Slósarz, Tworzenie programów i prezentacja wybranych scenariuszy lekcji w ramach projektu "Kształcenie Pełne Wyobraźni"

 

Sabina Furgoł, Lechosław Hojnacki, O metodzie projektu. Jak realizować projekt interdyscyplinarny w szkole ponadgimnazjalnej

 

Prorektor WSE dr Błażej Sajduk, Zmiany pokoleniowe czyli jak dostosować metody nauczaniado współczesnych uczniów

 

 

Elżbieta Obal-Dyrek, opiekun programowy przedmiotu Przyroda